Nawiewniki ERGOVENT Rondo wyróżniły się podczas odbywającej się w Niemczech gali nagród Red Dot, znanej jako Oskary świata designu. Gipsowy anemostat litewskiej firmy został ogłoszony zwycięzcą w kategorii wzornictwo dla produktów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Innowacyjne rozwiązanie dla stylowych wnętrz pozwoliło ERGOVENTowi zabłysnąć wśród ponad 20 000 różnych produktów z całego świata.

Nowy trend w aranżacji wnętrz

Anemostaty gipsowe ERGOVENT Rondo zamieniają zawory wentylacyjne systemu rekuperacji w stylowy element wnętrza domu. Tworzą estetyczny i czysty wygląd sufitu, ponieważ są instalowane na tym samym poziomie, co oświetleniowe oprawy wpuszczane lub podtynkowe profile LED. Kolejną zaletą jest to, że wokół nich nie gromadzi się kurz, ponieważ nawiewniki nie kierują powietrza w sufit. Ponadto gips jest materiałem antystatycznym, dzięki czemu kurz nie jest przyciągany do samej powierzchni dyfuzora.

Konwencjonalne zawory sufitowe spełniały dotychczasowo swoją funkcję, ale poprzez swój stagnacyjny design od wielu lat nie podobały się zarówno konsumentom, jak i projektantom wnętrz. Od pewnego czasu na rynku panuje trend nowoczesnego minimalizmu, w którym większość zbędnych detali zostaje ukryta i dopasowana do określonych powierzchni, aby zminimalizować „obciążenie” wnętrz detalami technicznymi. Trend ten dotknął przede wszystkim oświetlenie, sprzęt AGD i wreszcie zawory wentylacyjne.

 

 

Firmie ERGOVENT udało się stworzyć nawiewnik podtynkowy, który nie tylko zapewnia przyjemny efekt końcowy na suficie, ale również bezbłędnie spełnia swoją funkcję. Dyfuzor można łatwo i szybko zainstalować w sufitach gipsowych, wykończyć i pomalować tą samą farbą, co całą powierzchnię sufitu, aby uzyskać jednolity wygląd. Nie ma żadnych wystających elementów, tylko elegancki otwór wentylacyjny w kształcie pierścienia. To proste, ale jakże nowatorskie rozwiązanie doskonale komponuje się z każdym stylem wnętrza, nie przeciążając go.

 

Zrównoważone i długoterminowe rozwiązanie wentylacyjne

Nawiewniki wpuszczane ERGOVENT Rondo są cenione nie tylko za minimalistyczny design, ale także za cichą pracę. Ulepszenia aerodynamiczne na pokrywie zmniejszają ilość zawirowań powietrza, dzięki czemu dyfuzor jest cichszy i zapewnia większy komfort w domu. Bezramkowe anemostaty wentylacyjne ERGOVENT wykonane są z całkowicie naturalnego materiału - czystego gipsu. Dzięki temu użytkownicy mogą być pewni, że jest to trwałe rozwiązanie dla ich domu, bez konieczności dodatkowej konserwacji. Instalatorzy wybierają ERGOVENT ze względu na jego szybką i łatwą instalację oraz niezawodne opakowanie do bezpiecznego transportu.

 

Najlepiej sprzedający się na Litwie

Klienci pokochali nawiewniki wpuszczane Ergovent ze względu na ich szybki i łatwy montaż, doskonałą jakość produktów i usług, bezpieczeństwo eksploatacji i cichą pracę. Według najnowszych danych z badań rynkowych bezramowe nawiewniki firmy Ergovent są najlepiej sprzedającymi się anemostatami gipsowymi na Litwie, oraz w Europie Północnej.

 

Dostępne na ponad 20 rynkach zagranicznych

O jakości i niezawodności bezramowych nawiewników wentylacyjnych najlepiej świadczy ich międzynarodowe uznanie. Oprócz najbardziej renomowanej na świecie nagrody za wzornictwo produktów Red Dot, firma otrzymała także inne prestiżowe nominacje, takie jak German Innovation Award'23 oraz Design Plus Award na międzynarodowej wystawie ISH 2023. Ponadto w ciągu zaledwie dwóch lat ERGOVENT wszedł na 23 rynki zagraniczne, a w najbliższym czasie firma planuje poszerzyć swój asortyment o szereg nowości w kategorii wentylacja.

 

Przyjrzyj się bliżej ERGOVENT Rondo, zwycięzcy nagrody Product Design Award.